7 بلایی که طلاق بر سر بدن فرد می آورد

: پس از طلاق و پایان زندگی مشترک بلاهایی بر سر جسم و بدن شما میاد که اثرات اون جبران ناپذیره. سماتک باهدف آگاهی زن و شوهر از عاقبتای منفی طلاق این نوشته رو جمع آوری کرده.

1. پاها

آدمایی که تازه تجربه طلاق رو گذرونده ان، دچار مشکلات حرکتی می شن که خودشون هم نمی تونن منشأیی واسه اون پیدا کنن. این افراد بیشتر از بالا رفتن از پله ها ضعیف هستن یا اینکه نمی تونن فاصله زیادی رو پیاده برن. استرس به وجود اومده به وسیله طلاق یا جدایی عاطفی می تونه موجب گرفتگی عضلانی هم شه.

2. پوست

استرسای عاطفی می تونن فرد رو دچار اگزما کنن یا باعث بروز جوش روی پوستش شن. البته ماجرای مشکلات پوستی که مطلقه ها تجربه اش می کنن به همین جا ختم نمی شه و بعضی وقتا ریزش سکه ای مو یا بیماریای نادر پوستی که منشأیی واسه شون پیدا نمی شه هم سراغ اونا میره.

3. سینه

دردهای عاطفی بعضی وقتا می تونن تاثیری مشابه دردهایی که منشأشان به طور کامل جسمیه بر بدن بذارن. به خاطر همین شنیدن جواب نه از طرف کسی که عاشقش هستیم یا رانده شدن به وسیله اون می تونه واقعا دردناک باشه و این احساس رو در ما بسازه که کسی با مشت و لگد به سینه مون کوبیده س.

4. مغز

محققان می گن اندوهی که در زمان جدایی سراغ تون میاد، درست همون بخش از مغز که با معتاد شدنتون فعال می شه رو فعال می کنه. اسکنای مغزی آدمایی که رانده عاطفی رو تجربه کرده بودن، فعالیتی مشابه کسائی که کوکائین مصرف کرده بودن رو نشون داد. بررسیا نشون میده که ما داغداری زمان طلاق رو به همون شکل تجربه می کنیم که آدمایی که عزیزشون از دنیا رفته. شوکه بودن، رد، غصه و حزن، عصبانیت، سرزنش کردن خود، سرزنش کردن و مقصر دونستن دیگری، احساس بی پناهی، ترس از آینده، افسردگی و پس از همه این تجربه های احساسی پذیرش واقعیت و سازگاری با اون نه فقط سراغ مطلقه ها میره بلکه به وسیله کسائی که مرگ عزیزشون رو تجربه می کنن هم تجربه می شه.

5. معده

استرس باعث بالا رفتن وزن می شه. بدن فردی که استرس زیادی رو تجربه می کنه، مستعد جذب قند و چربی است و به خاطر همین افراد در اینجور شرایطی دچار پراشتهایی مریض گونه ای می شن که از پس کنترلش برنمی آیند.

6. چشما

اشکای احساسی، آبکی تر از اشکای معمولی هستن و اندازه نمک شون هم کمتره. این اشکای آبکی باعث می شن که آب به بافتای نمکی تر که دور و بر چشم هستن، نفوذ کنه و باعث شه که چشمای تون پس از اشک ریختن پف کرده به نظر برسه.

7. قلب

کارشناسان می گن خطر ایست قلبی در دو هفته بعد از طلاق می تونه جون هر کسی که اینجور جدایی رو تجربه می کنه، تهدید کنه. بالا رفتن سطح آدرنالین بدن رو به وضعیتی که در زمان دعوای شدید اونو تجربه می کنین دچار می کنه و اینجور سطحی از استرس می تونه فرد رو دچار یه حمله قلبی یهویی کنه.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *