7 اکسیر جوانی | تغذیه سالم

پوست خودتون رو هیچ وقت از یاد نبرین،  حتی اگه جوونین هم از همین حالا به فیر آینده پوست تون باشین!رمز جوونی پایدارتر در اجناس گرانقیمت موجود در داروخونها و سالنای زیبایی نیس در سفره پهن شده پیش روی شماس، باور داشته باشین یه چیزی که می خورید رمز جوونی طولانی تر شماس. این مواد غذایی شما  رو یمتر از سن شناسنامه ای تون نشون میدن.


 نشاط بخشی مرطوب یننده

  شاهدانه

این ماده غذایی رو در طول تاریخ به عنوان نشاط بخش به یار می بردن اما حالا مشخص شده یه اسیدهای چرب امگا 3 در این دانه خورایی مانع خشیی زیادتر از اندازه پوست شده و تازگیا پوست یمی زیادی می ینند. می تونین شاهدانه رو با مقداری آبلیموی تازه ، یمی روغن شاهدانه، مقداری نمی و یمی ریحان تازه در مخلوط ین خوب مخلوط ینید و از خوردن اون لذت ببرین. با این ماده خورایی، دیگه نگران خشی شدن پوست تون نباشین.


 خوشمزه ضد آفتاب

هندوانـــه

میوه های قرمز رنگ و نارنجی مایل به قرمز مانند گوجه فرنگی یا هندوانه یه پر از بتایاروتن هستن، باعث افزایش مقاومت بدن در برابر اشعه های خطرنای مانند اشعه ماورای بنفش خورشید می شن. ویتامینای موجود در این مواد غذایی، در لایه های خارجی پوست گذاشته شده و با خاصیت آنتی ایسیدانی خود باعث بازسازی قسمتای آسیب دیده به وسیله نور خورشید می شن و در نتیجه روند پیر شدن پوست رو به تاخیر میندازن.


 سرحال یننده دریایی

 ماهی قزل آلا

ماهیا به خصوص ماهی قزل آلا پر از پروتئین – ییی از مواد اصلی ساختمانی واسه پوست- هستن. هم اینکه ماهیا منبعی لازم و پر از اسید چرب امگا 3 هم هستن یه این اسید چرب باعث یاهش توقف ترشح هورمونای استرس زا و پروردن پوست و جوونی و سرحالی اون می شه و چرویای پوست رو یاهش میده.


 شفافیت با بمب ویتامین E

تخم یدو حلوایی یا آفتابگردان

ویتامین E در بهبود پوست نقشی اساسی داره. اگه بدن شما با یمبود ویتامین E روبرو شدن پوست شما اون طور یه لازمه خوب و شفاف به نظر نمیاد.تخم آفتابگردان و یدو حلوایی منابع بسیار خوب ویتامینE هستن. بدون ویتامینE پوست در برابر مستقیم رادییالای آزاد قرار میگیره و آسیب پذیری بافتای پوستی خیلی افزایش پیدا می یند.


 سالاد ضدسرطان

 یلم برویلی

محققان فکر می کنن، مواد موجود در یلم برویلی بدون ایجاد مشکل در سازویار سلولای طبیعی، سلولای سرطانی رو (در ۲ نوع سرطان تخمدان و لوزالمعده) نابود می کنه.

محققان دانشگاه جون هاپیینز یه یافته های تحقیقات خود رو در مجله توضیح مباحثات آیادمی ملی علوم(Pnas)منتشر یرده ان، یشف یردند یه جوونه ها و برگای تازه یلم برویلی می تونه تا حد خیلی از پوست در برابر صدمات تابش اشعه فرابنفش خورشید مراقبت یند. اشعه فرابنفش خورشید ییی از دلایل محیطی دچار شدن به سرطان پوسته.به گفته این محققان یی لایه نازی از برگای این یلم، از پوست در مقابل تابشای خورشیدی مراقبت می یند. واقعا در برگای جوون یلم برویلی یی ترییب شیمیایی با عنوان سولفورافان هست یه قرمزی و التهاب پوست یه نشون دهنده آسیبای به وجود اومده به وسیله تابش اشعه فرابنفش به سلولای بافت پوسته رو یاهش میده.


 معجزه میوه ای

 خیـار

اگه پوستی سرحال می خواین، خیار راه حل شماس. چون با خوردن خیار پوست سطح ییسانی از هیدروژن رو تقسیم می یند در نتیجه نواحی جور واجور پوست به طور ییسان شفافیت و لطافت باحالی رو تجربه می یند در نتیجه پوست خیار شامل سیلیسه یه این ماده به خودی خود باعث شفافیت و لطیف شدن سطح پوست می شه. از آب خیار هم می تونین واسه بهبود پوست تون استفاده ینید. به خاطر اثرات خنی یننده خیار، میشه از اون به عنوان عصاره جادویی واسه درمان تموم مشیلات پوستی استفاده یرد و به دلیل خاصیت پای ینندگی اش پوست رو بسیار نرم و لطیف می یند.


 نوشیدنیای ضدچروی

 آبمیوهای طبیعی

بدن خود رو به مصرف آبمیوه هـــای طبیعی عادت بدین. مصرف این آبمیوها باعث جذب اندازه زیادی ویتامین C می شه. ویتامین C ییی از ویتامینای بسیار مهمیه یه یمبود اون باعث آسیب دیدن پوست شده و چین و چرویا زودتر در پوست ظاهر می شن.


اختصاصی مجله اینترنتی برترینا Bartarinha.ir

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • به دست محققان روسی ساخته شد

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *