6+1 عادتی که سلامتی کلیه هایتان را به خطر می اندازد | تغذیه سالم

کلیه ها از اعضای حیاتی بدن ما هستن و مسئولیت تصفیه و دفع ضایعات بدن رو از راه ادرار رو دوش دارن. با وجود اینکه سلامت این اعضای لوبیایی شکل از اهمیت بالایی برخورداره اما خیلی از ما توجه چندانی به اونا نداریم.

متأسفانه وقتی متوجه علائم ناخوشی کلیه ها میشیم که کار از کار گذشته س و کلیه ها با مشکلات جدی مواجه شدن. اما خبر خوب اینکه می شه با داشتن سبک زندگی سالم و ترک بعضی عادتای نادرست، خطر بروز مشکلات کلیوی رو تا حد زیادی کم کرد. در این مطلب 7 عادت غذایی نادرستی رو معرفی می کنیم که کلیه ها رو به زحمت میندازن و شما باید با اونا مقابله کنین. لطفاً با ما همراه باشین.

کلیه های ناخوش در سایه مصرف نوشیدنیای شیرین و گازدار
یافته های پژوهشی که در دانشگاه اوساکای ژاپن انجام شده نشون میده آدمایی که روزانه دست کم دو مرتبه نوشیدنی گازدار می خورن بیشتر در برابر بیماریای کلیوی قرار می گیرن. در این تحقیق محققان روی 12000 نفر که اندازه خیلی از این نوشیدنیا رو مصرف می کردن بررسیایی انجام دادن و به این نتیجه رسیدن که اندازه پروتئینوری ادرار این افراد بیشتره. اندازه پروتئینوری ادرار یکی از علائم نشون دهنده آسیبای کلیویه. این نوشیدنیا خطر تشکیل سنگای کلیوی رو بالا می برن. پیشنهاد می کنیم به جای مصرف نوشیدنیای شیرین و گازدار، مصرف آب، آب میوه های طبیعی و آب سبزیجات طبیعی رو زیاد کنین.

کلیه های ناخوش در سایه مصرف زیاد نمک
یکی از وظایف کلیه ها سوخت و ساز سدیمیه که از راه مصرف مواد غذایی وارد بدن ما شده. نمکی که به غذا اضافه می کنیم

منبع : tebyan.net

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *