6 گیاه دارویی مفید برای لاغری | طب ایرانی

6 گیاه دارویی به درد بخور واسه لاغری

 

اگه هنوز از زیاد شدن وزن به وجود اومده به وسیله خوردن و خوابیدنای اجباری شاکی هستین و نتونسته اید از این اضافه وزن رهایی پیدا کنین، …
می تونین واسه لاغر شدن از گزینه های گیاهی کمک بگیرین، اما نکته مهم تر بی خطر بودن این گیاهان و انتخاب درست اونا هستش.
در این مقاله فهرست شش گیاه به درد بخور و با این وجود ایمن و بی خطر واسه کاهش وزن ارائه شده که هر فردی برحسب دسترسیای جغرافیایی می تونه در صورت نیاز از امتیازات اونا بهره مند شه. این گیاهان عبارتند از:
شش گیاه دارویی به درد بخور واسه لاغر شدن
جنسنیگ: این ریشه سخت و محکم و مهم در واقع در بدن حالت تعادل بوجود میاره، انرژی بدن رو زیاد کرده و اشتها رو کم می کنه. ریشه این گیاه در افزایش خلق و بهبود کیفیت خواب موثر است و هم اینکه نقش مهمی در سالم نگه داشتن وزن بدن داره.
اسپیرولینا: این گیاه در واقع یه جلبک آب شیرینه. این جلبک بیشتر از هر خوردنی دیگری روی زمین شامل آنتی اکسیدان است. این جلبک هم اینکه منبع غنی از پروتئین است که به شما احساس قدرت میده و کمک می کنه که وزن اضافی خود رو کاهش بدین.
چای سبز: تحقیقات ثابت کرده چای سبز شامل ترکیبیه که اشتها رو کم کرده و اندازه سوخت و ساز بدن رو زیاد می کنه.
قارچای Reishi: این قارچا در واقع سلطان طب سنتی چین هستن. Reishi یه تونیک قدرتمنده که واسه درمان و پیشگیری از چندین مریضی مهم استفاده می شه. این قارچ پرخاصیت هم اینکه سوخت و ساز رو زیاد کرده، قند خون رو پایین می آورد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنه.
دارچین: این چوب خوش طعم در تنظیم قندخون بسیار موثره و به حفظ وزن سالم بدن و کاهش ولع خوردن شیرینی جات کمک می کنه.
فلفل قرمز: این چاشنی بسیار تند و تیز بدون هیچ آسیب جانبی و خطری، سوخت و ساز بدن رو تسریع می کنه و به لاغرشدن کمک می کنه اما هم اینکه در بخش دیگری از این مقاله تاکید شده که اگه می خواید وزن خود رو کم کنین با این وجود از مصرف سه گیاه دارویی زیر دوری کنین:
ملینای گیاهی: خیلی از ترکیبات گیاهی واسه کاهش وزن شامل گیاهان ملینی مثل سنا هستن که حرکات روده رو تحریک می کنن. این گیاهان واسه درمان موقت یبوست به درد بخور هستن اما اگه مدت طولانی با هدف کاهش وزن مصرف شن می تونن اعتیادآور و مضر شن.

 

 

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *