6 گیاه برای تصفیه ی خون | طب ایرانی

تصفیه خون به داشتن پوستی قشنگتر و سالم کمک کرده و سلولا رو از پیری زودرس حفظ می کنه.

 خستگی، نفخ و پوست خشک و کدر می تونن جزو نشونه هایی باشن که نشون میدن خون شما تمیز نیس و شامل بعضی توکسینا هستش. در این صورت احتمال داره که پای کمبود ویتامین ها هم در میان باشه. حتی امکان داره سلولا از عناصری اشباع باشن که باید حتما از بدن دفع شن. حالا خوبیش اینه روشای طبیعی ای هست که واسه تصفیه خون خوبه. با ما باشین تا با گیاهان تصفیه کننده خون بیشتر آشنا شید.
 
سلامت خون ما
همونطور که میدونید کلیه ها و کبد ارگانای مسئول تصفیه کننده خون و دفع سموم بدن هستن. اما لازمه که با روشای ساده و طبیعی هم به این ارگانای حیاتی کمک کرد. لازمه که رژیم سالم و مناسبی داشته باشین و با مصرف بعضی از نوشیدنیا به پاکسازی بدن و تصفیه خون کمک کنین. تمیزی خون واسه همه از اهمیت بالایی برخورداره چون باعث پیشگیری از دچار شدن به بعضی از بیماریا و ناخوشیا می شه. علاوه بر این تصفیه خون به داشتن پوستی قشنگتر و سالم کمک کرده و سلولا رو از پیری زودرس حفظ می کنه. لازمه که با مصرف مواد غذای پر از مواد مغذی و ویتامینا از دچار شدن به کم خونی هم پیشگیری کنین. در ادامه گیاهان به درد بخور واسه تصفیه خون رو ذکر می کنیم.

 چیجوری می شه خون رو سم زدایی کرد؟
قبل از معرفی گیاهان و دمنوشای تصفیه کننده خون چند ماده غذایی رو یادآوری می کنیم که کمک زیادی به پاکسازی بدن تون می کنه.

میوه های تصفیه کننده خون:
لیموترش، انگور، پرتقال، گریپ فروت، آناناس، بریا، کیوی، توت فرنگی و چیزای دیگه ای به جز اینا.
 
سبزیجات تصفیه کننده خون:
سیر، پیاز، هویج، کرفس، جعفری، جوانه ها، سویا و چیزای دیگه ای به جز اینا.

 گیاهان تصفیه کننده خون

  گیاه باباآدم
ما توکسینای بدن رو از راه پوست و ادرار دفع می کنیم. اما واسه افزایش سرعت این روند می تونین به گیاه باباآدم اعتماد کنین. گیاه باباآدم یه گیاه تمیزکننده خاصه که واسه تصفیه خون و سیستم لنفاتیک موثر عمل می کنه. می تونین این گیاه رو از عطاریا جفت و جور کنین. بابا آدم باعث پاکسازی بدن و بهبود جریان خون شده و از احتباس آب در سلولا و نفخ و سنگینی معده پیشگیری می کنه. این گیاه واسه درمان آرتریت، سیاتیک، نقرس، جوش، کاهش اسیدیته، رفع سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا و هم اینکه پیشگیری از بیماریای کبدی و صفراوی، درمان عفونت ادرار، هرپس، تب و دیابت و چیزای دیگه ای به جز اینا هم خوبه. می تونین روزانه تا دو فنجون دمنوش گیاه باباآدم بخورین و نتیجه رو ببینین. اگه داروی خاصی مصرف می کنین بهتره قبل از به کار گیری گیاهان با دکتر خود مشورت کنین. می تونین نظر عطار رو در مورد اندازه و چگونگی مصرف این گیاه جویا شید. 

   

 گیاه آقطی
گیاه آقطی یه ملین خوب و در عین حال تمیزکننده بدن و ضدعفونی کننده است. این گیاه باعث کاهش حالت نفخ و التهابای بدن می شه. گیاه آقطی قابض طبیعی بوده و جزو تصفیه کننده های موثر خون حساب می شه. می تونین از این گیاه واسه پاکسازی کلیه ها و کبد استفاده کنین و دمنوش اونو بعد از غذا بخورین. هم اینکه می تونین از کپسولای اونم استفاده کنین. البته لازمه که واسه مصرف هر نوع مکمل یا قرصی بتدا انظر دکتر تون رو جویا شید. 

 گیاه گزنه
لازمه که در مورد خواص گیاه گزنه مطالب زیادی نوشته شه چون این گیاه سزاوار شناخت بیشتریه. گزنه شامل آهنه و کم خونی رو کم می کنه. در این روزای سرد هیچی به اندازه نوشیدن یه فنجون دمنوش گزنه واسه بدن به درد بخور نیس. گزنه واسه تصفیه سریع خون و حذف توکسینای اون فوق العاده س. این گیاه ادرارآور بوده و واسه تمیزکردن کلیه ها و کبد موثر عمل می کنه.

 گیاه قاصدک
قاصدک قاصد سلامتیه. در این عصرهای سرد زمستونی یه فنجون دمنوش قاصدک بخورین تا توکسینای بدن تون دفع شده و جریان خون تون بهبود یابد. کافیه مقداری از این گیاه رو با یه فنجون آب جوش و به مدت 5 دقیقه دم کرده و نوش جون کنین.

گیاه زوفا

بهتره بدونین که زوفا واسه تصفیه خون و دفع چربیای مضر بدن فوق العاده س. این گیاه رو از عطاری جفت و جور کنین و دمنوش اونو واسه پاکسازی بدن تون از شر توکسینا استفاده کنین. می تونین روزانه تا دو فنجون از این دمنوش رو بخورین.

  

 آلوورا
شاید تصور می کنین که از آلوورا فقط واسه نرمی و لطافت پوست استفاده می کنن. اما باید بدونین که این گیاه به درد بخور واسه درمان خیلی از ناخوشیای روزمره و هم اینکه پاکسازی بدن از توکسینا یا همون سموم خوبه.آلوورا باعث پاکسازی کبد و کلیه ها می شه. می تونین چای آلوورا بخورین. یه قاشق عصاره آلوورای خالص رو تو یه فنجون آب جوش دم کنین و بعد اونو صاف کرده و اجازه بدین به مدت 5 دقیقه بمونه. بهتره چند قطره لیموترش هم به این چای بچکانید تا طعم اون بهتر و خواصش بیشتر شه.

منبع:tebyan.net

جمع آوری سلامت اکاایران

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *