6 گزینه خوراکی برای رفع سیاهی دور چشم

: 6 گزینه خوراکی واسه رفع سیاهی دور چشم

: 6 گزینه خوراکی واسه رفع سیاهی دور چشم

روشای نابود کردن سیاهی دور چشم 

سیاهی دور چشما همیشه نمی تونه به وجود اومده به وسیله خستگی باشه و عوامل دیگری در بروز این اتفاق دخیلند. در واقع سایه های تیره در دور و بر چشما به دلیل عبور خون از مویرگ هاییه که در زیر سطح پوست هستن. اگه پوست دور و بر چشم شما بسیار نازک باشه، عبور خون از مویرگای زیر اون، پوست رو کدر و تیره می کنه. با این حال بعضی مواد غذایی در رفع سیاهی دور چشم تون موثراند. این مواد غذایی عبارتند از :

رفع سیاهی دور چشم با زردچوبه

خاصیت ضد التهابی داره و سالهای طولانیه که واسه درمان بیماریای پوسی و زخما ازش استفاده می شه. کورکومین موجود در زردچوبه یه نوع آنتی اکسیدان است که منتهی به کاهش سیاهی دور چشم می شه و پوست رو نرم و صاف می کنه.

رفع سیاهی دور چشم با سیب زمینی

پر از آنتی اکسیدانایی مانند ویتامین ث و بقیه مواد مغذی واسه پوسته. سیب زمینی یه روشن کننده خونگی پوست هستش و منتهی به کاهش تیرگی ها و چروکای پوستی می شه.

رفع سیاهی دور چشم با چای

کافئین و آنتی اکسیدانای موجود در چای، خاصیت ضد التهابی داره و منتهی به انقباض مویرگای پوست زیر چشم می شه. تانین و آنتی اکسیدان موجود در چای سبز هم ورم و تغییر رنگ زیر پوست چشم رو کم می کنه. حتی قرار دادن کیسه های چای سرد به مدت ۱۵ دقیقه زیر چشم، سیاهی اونو کم می کنه.

رفع سیاهی دور چشم با آووکادو

این میوه که خاصیت ضد پیری داره، غنی از پتاسیم، فیبر، اسید فولیک، ویتامینای گروه ب و ویتامین E هستش. مصرف آووکادو به کاهش تیرگیای پوست کمک می کنه. حتی قرار دادن حلقه های اون زیر چشم و یا مخلوط کردن خمیر آووکادو با قطره های روغن بادام و قرار دادن اون دور چشم، در رفع سیاهی اون موثره.

رفع سیاهی دور چشم با خیار

مصرف این میوه کم کالری، منتهی به تنگ شدن رگای خونی زیر چشم و کاهش ورم دور چشم می شه. خیار دارای خواص آنتی اکسیدانیه و فلاونوئیدهایی مانند کوئرستین، اپیژنین، لوتئولین، و کمپفرول داره که اثر رادیکالای آزاد رو در بدن خنثی می کنن و پف و سیاهی دور چشم رو از بین می برن. قرار دادن ورقه های خیار به مدت ۱۰ ت ۱۵ دقیقه دور چشم واسه نابود کردن سیاهیای دور و بر چشم موثره.

رفع سیاهی دور چشم با آب

دریافت اندازه کافی آب علاوه بر حفظ رطوبت بدن به آرامش سیاهی دور چشم کمک می کنه. وقتی آب بدن کم میشه، به عنوان یه کارکرد دفاعی، بدن آب ذخیره می کنه. این ذخیره آب باعث پف کردن زیر چشما می شه. از اونجا که داخل چاله استخوانی دور و بر کره چشم رو چربی فرا گرفته، با افزایش سن این چربی رفته رفته بیرون می زند و موجب حالت پف آلود زیر چشم می شه. وقتی که آب در این چربی جمع می شه حالت پف آلود زیر چشما شدید شدن می شه. پس مصرف اندازه پیشنهاد شده آب (۸-۶ لیوان در روز) می تونه احتباس آب در بدن رو کاهش داده و پف کردگی دور چشما هم کمتر می شه.

مطالب در رابطه:

  1. 10 فرمون رو یاد بگیرین درمان سیاهی دور چشم
  2. خلاص شدن از سیاهی و پف زیر چشم با روشای سریع
  3. علل سیاهی دور چشم چیه!؟
  4. 6 خوراکی پاییزی واسه تضمین سلامتی تون
  5. 17 ماده خوراکی واسه آرامش درد
  6. خوراکیایی واسه افزایش ایستادگی استخوانا
  7. این ۶ خوراکی چین و چروک رو کم می کنه !
  8. دانستنیهای مهم واسه رشد مو

.

منبع : jazzaab.ir

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *