6 گام ضروری برای درمان آکنه در بزرگسالان

: درمان جوش صورت:بهترین روش کدامه ؟

واسه مردم کلمه جوش، یادآور تصاویر نوجوانان در فیلمای تلویزیونیه. در حالی که جوش چیزیه که بیشتر، جوانان رو تحت تاثیر قرار میده. یعنی، بزرگسالان خیلی از جوش بزرگسال رنج می برن اما اونا به اندازه جوونا تحت درمان قرار نمی گیرن.

: 6 قدم لازم واسه درمان جوش در بزرگسالان

جوش

6 ترفند واسه درمان جوش

با یاد دادن 6 ترفند زیر که واسه درمان جوش بزرگسال طراحی شدن، شرایط رو تغییر می دیم. خواه شما از سنین نوجوونی گرفتار به جوش بوده باشین یا الان به عنوان یه بزرگسال تجربه اش می کنین، وقت اون هستش که یه بار و واسه همیشه، به پوستی صاف دست پیدا میکنین. اینجا می گیم که چیجوری این کار رو انجام بدین؟

معاوضه های غذایی

این، یه بد شانسی واسه دوستداران نانه اما ممکنه واسه داشتن پوستی صاف، ارزشش رو داشته باشه. تحقیقات نشون دادن که مواد غذایی مانند نون سفید و شکلات می تونن قند خون و سطوح انسولین شما رو بالا ببرن. این، مقدار هورمونای مردونه در سیستم شما رو زیاد می کنه که می تونه منتهی به جوش زدن پوستتون شه. واسه جلوگیری از افزایش یهویی قند خون، از مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین استفاده کنین. تحقیقات نشون دادن که اجناس لبنی و مواد غذایی پرنمک هم می تونن بر ظاهر پوست شما تاثیر بذارن. اگه رژیم غذایی شما پر از کربوهیدراتای فرآوری شده لبنیات و نمکه، یه رژیم حذفی رو امتحان کنین تا ببینین کدوم یکی، بیشترین تاثیر رو روی پوست تون داره و تلاش کنین تا اونجا که ممکنه از اون گروه غذایی دوری کنین.

روغن درخت چای

بعضی درمانای طبیعی واسه جوش وجود دارن که ممکنه از اونا بی خبر باشین و روغن درخت چای، یکی از موثرترین گزینه هاست. این روغن از برگای یه درخت استرالیایی به دست میاد و سال هاست که به خاطر خواص ضدعفونی کننده اش، مورد تشویق قرار گرفته. در واقع تحقیقات نشون دادن که روغن درخت چای با 27 مورد از 32 گونه باکتریایی که باعث جوش می شن، مقابله می کنه. واسه همینه که امروزه در شستشو دهنده های صورت و سرما عادی تره. واسه مشاهده یافته های قابل توجه، مطمئن شید که انتخاب شما شامل دست کم 5 درصد روغن درخت چایه.

لایه برداری

لایه برداری به چند روش به پوستتون کمک می کنه. سلولای مرده و آلودگی رو نابود می کنه تا منافذ پوست باز شن. هم اینکه سرعت چرخه بازسازی سلولای پوست رو زیاد می کنه، این بدون معناست که شما با لایه برداری منظم، پوستی نورانی و سرحال دارین. به طور کامل مشخصه که هر دوی این امتیازات به شما کمک می کنن با جوش مقابله کنین. تموم کاری که باید انجام بدین، اون هستش که مشخص کنین به چه تعداد دفعاتی باید لایه برداری کنین، که به اندازه حساسیت پوست شما به این روند وابسته. بیشتر مردم واسه بهره مندی از این امتیازات، فقط به 2 تا 3 بار لایه برداری در هفته نیاز دارن.

مدیریت استرس

این ممکنه واسه بعضی بزرگسالان، مانند یه هدف بلند پروازانه به نظر برسه اما ارزش تلاش کردن رو داره. استرس باعث شدید شدن خیلی از شرایط ناخوشایند می شه، از جمله جوش. دلیل اون به طور کامل مشخص نیس اما بسیاری فکر می کنن که هورمون استرس (کورتیزول) باعث افزایش التهاب می شه که به نوبه خود منجر می شه که جوشای بزرگتری رو تجربه کنین. حالا خوبیش اینه، خیلیا قبل از شما روی مقابله با استرس کار کردن و روشای بسیاری واسه انجام این کار، ارائه دادن. مراقبه، ورزش، دفتر وقایع روزانه…. هر کاری که لازمه، واسه پایین آوردن سطح استرس تون انجام بدین.

داروهای نسخه ای

ممکنه داروساز یا پزشکتون بتونه واسه مقابله با جوش واسه شما دارو تجویز کنه. هر دارویی که روی سطوح هورمونی شما تاثیر میذاره. مثلا قرصای پیشگیری از بارداری می تونه از ظاهر جوش بزرگسالی کم کنه. این در مورد آنتی بیوتیکا و بقیه داروهای نسخه ای که به خاطر بهبود سلامت و ظاهر پوست ساخته شدن هم صادقه. بعضی وقتا این درمانا واسه متعادل کردن سطوح هورمونی پوست شما به چند ماه زمان نیاز دارن، پس انتظار درمان یکشبه رو نداشته باشین. در واقع شما شاید می تونین واسه یافته های سریع تر از اونا به همراه یه پاک کننده صورت یا درمانای دیگه موجود در این لیست استفاده کنین، هرچند باید قبل از این کار با پزشکتون مشورت کنین.

لیزر درمانی

بعضی وقتا جوش بزرگسال با درمانای بالا فروکش نمی کنه اسکارهای به وجود اومده به وسیله پوست ناهموار، باقی می مانند و از بین نمی رن، مگه اینکه شما کاری در مورد اونا انجام بدین. حالا خوبیش اینه، پیشرفتای موجود در تکنولوژی لیزر به پزشکان امکان میده که فقط در 8 هفته ظاهر اسکارهای بدنی رو کم کنن. نور لیزر، به اندازه کافی ملایمه تا بتونه هر ناحیه از بدن تون رو صاف کنه. پس شما می تونین اسکارهای جوش تون رو در هر جایی که ممکنه قرار دارا باشن، کم کنین.

این مشکل بسیار جدی بزرگسالان، الان 6 راه حل بالقوه داره. تموم کاری که باید انجام بدین، اون هستش که هر کدوم که توجه تون رو جلب کرده، انتخاب کنین، اونو به کار بگیرین و واسه اطمینان بیشتر به پیشنهاد یه کارشناس مراقبت از پوست تکیه کنین. وقت اون هستش که از پوستی که دارین لذت ببرین، چون هر بزرگسال با اعتماد به نفسی باید این کار رو بکنه./ فیتنس مگزین

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *