6 گام ساده برای سم زدایی سریع بدن

: مجموعه: بیماریا و راه درمان

: 6 قدم ساده واسه سم زدایی سریع بدن

 

ارگانیسمای مضر و آلاینده ها در آب، غذا و حتی هوایی که تنفس می کنیم وجود دارن پس دور شدن کامل از این آلاینده ها کار ساده ای نیس.

در واقع هیچ راه حل قطعی واسه حفاظت از سموم در محیط موجود نیس اما واسه مقابله با اثرات بعضی از این آلاینده ها و انجام روند سم زدایی از بدن به طور منظم، راهکارهایی پیشنهاد شده.

 

بدن آدم دارای یه توانایی طبیعی واسه انجام روند سم زداییه. در واقع این کار به وسیله دفع مدفوع و ادرار و از راه اندامایی مانند کبد، پوست، ریه، روده بزرگ و کلیه صورت میگیره. حتی روند تعریق و تنظیم درجه گرما بدن هم یه راه نوین واسه دفع سمومه.

 

مصرف میوه، سبزیجات تازه و گوشتای تازه رو در اولویت برنامه غذایی خود بذارین

 

با این حال ۶ قدم موثر دیگه هم واسه سم زدایی موثر از بدن میشه انجام داد:

ورزش و مدیتیشن: این دو راه واسه کمک به حفظ سلامت بدن از راه تعریق و خروج سموم از پوست کمک می کنه. تحقیقات مقادیر کمی آرسنیک، کادمیوم، سرب و جیوه رو در عرق پیدا کردن. مدیتیشن به شما کمک می کنه تا ذهن خود رو از استرس دور کنین چون استرس خود راهی واسه افزایش مواد شیمیایی سمی در بدنه و کارکرد سیستم ایمنی بدن رو ضعیف کردن می کنه. علاوه بر این مدیتیشن و یا یوگا، باعث می شه ریه ها اکسیژن زیادی جذب کرده و دی اکسید کربن و ناخالصیای دیگه رو خوب دفع کنه. نفس عمیق، متابولیسم یا همون سوخت و ساز بدن رو تحریک کرده و باعث می شه که شما تغذیه بهتری داشته باشین.

 

دوری از غذاهای آماده: مواد غذایی صنعتی و فرآورده های غذایی بدون مواد مغذی و شامل افزودنیای مضر مانند مواد نگه دارنده، مواد شیمیایی، نمک و چربی هستن. از مصرف آردهای تصفیه شده، قند زیاد، نوشیدنیای گازدار و نوشیدنیای شیرین دوری کنین.

مصرف میوه، سبزیجات تازه، دانه های کامل و گوشتای تازه رو در اولویت برنامه غذایی خود بذارین. سیر، لیمو، جوونه کلم بروکلی، لوبیا، ماش، سبزیجات خام دیگه و … همه به سم زدایی از بدن کمک می کنن. به این موارد میشه آب میوه های ارگانیک رو هم اضافه کرد.

 

نوشیدن یه لیوان آب لیمو باعث دفع سموم کبد می شه

 

نوشیدن آب لیمو: یه لیوان از این نوشیدنی سموم جمع شده در کبد رو دفع می کنه و کیسه صفرا نفسی می کشد. این کار باعث بهتر شدن کارکرد اعضای بدن شده و هم اینکه بعد از یه شب طولانی، تشنگی بدن از بین می رود. در واقع وقتی که کبد و کیسه صفرا در سلامت کامل باشن چربیا هم بهتر هضم می شن.

 

مصرف کافئین کمتر: کارشناسان پیشنهاد می کنن که روزانه بیشتر از ۴ فنجون قهوه بخورین. هر چی مصرف کافئین تون بالا باشه، استرس در غدد فوق کلیوی بالا می رود. این غدد در کنترل متابولیسم و فشار خون بدن نقش دارن. اگه جزو قهوه خورها هستین لازمه مصرفتون رو کم کنین و به جای اون چای بخورین.

 

انتخاب گوشت و مرغ ارگانیک: مصرف گوشت حیواناتی که به صورت صنعتی پرورش و تغذیه می شن رو کم کنین. اینطوری کمتر در برابر آنتی بیوتیک ها و اجناس شیمیایی قرار می گیرید. گوشتای طبیعی و بیو انتخاب کنین. اجناس و گوشتای بیولوژیکی گران تر و در عین حال سالم تر و خوشمزه تر هستن.

 

دوری از مصرف الکل: الکل پر از کالریه و مصرف اون باعث ضعیف بدن به خصوص مغز و کبد می شه. مراقب کبدتون باشین. به جای الکل، نوشیدنیا و آب میوه های طبیعی بخورین.

 

.

منبع :

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *