6 چیز بدی که در واقع برای تان خوب است!

اگه تا الان تحت تاثیر عقاید و باورهایی مثل اون چیزی که در این مقاله می خونید زندگی کردین ،به شما پیشنهاد میکنیم  با تازه ترین یافته های محققان هماهنگ شید و روش خود رو تغییر بدین.

 

 

بازیای کامپیوتری:
پدر و مادرها فکر میکنن که بازیای کامپیوتری ،بچه ها رو از درس و مشق شون غافل می کنن ، اما باید بدونین که محققان کشف کردن که بازیای کامپیوتری ، هماهنگی دست با چشمون کودک رو زیاد می کنن.اما باید مراقب باشین که انجام این بازیای کامپیوتری به صورت اعتیاد و ساعتای طولانی در نیاد.

 

 

لبنیات پر چرب بخوریم با کم چرب؟
اگه عادت کردین که از لبنیات بدون چربی یا کم چرب استفاده کنین این عادت خود رو ترک کنین. تحقیقات نشون داده که استفاده همیشگی از لبنیات کم چرب و بدون چربی باعث می شه روند تخمک گذاری در خانمها دچار مشکل شده و تخمدانا تعادل خود رو از دست بدن.مقدار کمی چربی واسه ترشح هورمونا و تسریع روند تخمک گذاری لازمه.

 

 

گوش کردن به موسیقی با صدای بلند:
اگه بچه شما دوست داره با صدای بلند موسیقی گوش دهد نگران نباشین ، این کار واسه اون خوبه!
زمانیکه موسیقی با صدای بلند در اتاق پخش می شه بلندگوا می لرزند و این ارتعاش امواج مثبتی به بچه شما منتقل می کنه که این امواج مستقیما به مغز منتقل می شه.اما این مسئله هم نباید به صورت عادت در بیاد چون که ممکنه فرد کم کم شنوایی خود رو از دست بده.

 

 

کافئین:
خیلی از مردم فکر می کنن که نوشیدنیای بدون کافئین سالم تر هستن. اما رابطه مستقیمی بین کمبود کافئین و سرطان پانکراس و بیماریای قلبی هست. پس کافئین واسه بدن شما به درد بخور و حتی لازمه.
خیلی از تحقیقات نشون داده کسائی که از کافئین استفاده می کنن ،کمتر به مریضی پارکنیسون دچار می شن. هم اینکه این ماده از بروز فراموشی هم در افراد تا حد زیادی جلوگیری می کنه.

 

 

مادر کارمند بودن:
بعضی وقتا استرس نگهداری از فرزندان و خونه داری و در عین حال انجام دادن کارای شرکت خسته و دپرس تون می کنه؟ اما باید بدونین کار کردن در کنار نگهداری از فرزندان واسه سلامتی تون خوبه. خانمهای خونه دار به نسبت زنان شاغل ،بیشتر در برابر شکلای جور واجور مریضی های جسمی و روحی قرار دارن. اونا بیشتر به شکلای جور واجور مریضی قلبی ، دیابت و افسردگی دچار می شن. در عین حال زنائی که بیرون از خونه شاغل هستن ،جنب و جوش بیشتری داشته و از سلامت بیشتری هم بهره مند می شن.

 

 

نور خورشید:
واسه سالها محققان قرار گرفتن در مقابل نور خورشید رو مضر و خطرناک می دونستن.اما تحقیقات مدرن نشون داده که این می تونه حتی به درد بخور هم باشه.هممون می دونیم که نور خورشید منبع خوبی واسه تامین ویتامین D بدنه که به استواری و سلامت استخون ها کمک زیادی می کنه. تحقیقات گذشته نشون داده که این ویتامین از بروز سرطان سینه و پروستات و هم اینکه از افزایش کلسترول بد و مضر در بدن هم جلوگیری می کنه.

منبع:salamatnews.com

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *